Biografia

7. července 2009 v 9:13 | Nena |  Biografia
Biografia Hilary Duff

herečka, zpěvačka
Datum narození:28.09.1987
Místo narození:Houston, USA
Znamení:Váhy
Životopis: Hilary Duff od pěti let navštěvovala balet, a tak jako ve všem, i v něm byla výborná. Po dvou letech se dostala do velmi známého tanečního klubu The Nutcracker (u nás známý jako Louskáček). Později začala hrát v reklamách a v jedenácti letech uspěla v konkurzu na film Casper Meets Wendy (Casper a Wendy), který ji pomohl ke slávě a úspěchu.
Potom hrála jen maličké role - například v Chicago Hope, ale ve třinácti uspěla v konkurzu na TV seriál Lizzie McGuire. Američani si tento seriál zamilovali (a s ním samozřejmě i Hilary). V pár dílech dokonce i zpívala, a protože to nebylo vůbec špatné, rozhodla se, že bude i zpěvačka. A tak vlastně vzniklo její první CD Santa Claus Lane, později nazpívala i některé písně na soundrack k seriálu Lizzie McGuire.
To už Hilary znala celá Amerika, takže se není co divit, že ji režiséři začali obsazovat do filmů jako o závod. První se jmenoval "Agent Cody Banks". Potom skončilo natáčení seriálu Lizzie McGuire, a tak se produkce rozhodla natočit film Lizzie McGuire Movie (u nás jako Italské prázdniny), čímž seriál Lizzie McGuire nadobro zpečetili.
Hilary dokonce za film získala cenu za nejlepší teenagerovskou roli roku. Potom si založila vlastní skupinu a začala se zpěvu věnovat naplno. Na konci roku 2003 jí vyšlo již druhé a více úspěšné album Metamorphosis, natáčela film Cheaper by the Dozen (Dvanáct do tuctu), v dubnu 2004 vyhrála cenu za nejlepší zpěvačku roku na Kids ChoiceAwards.
Tím Hilina kariéra rozhodně nekončí. V červenci 2004 (v USA) byl v kinech její další film - A Cindrella Story (Popelčin příběh) a v říjnu 2004 začíná točit film Hearth of Summer. Podle některých zpráv má další album vyjít tento rok, na její narozeniny.

Farba vlasov: hnedá, blond
Farba očí: hnedá
Obľúbený nápoj: Pepsi, limonáda z Londýna
Obľúbené jedlo: španielska kuchyňa, japonská kuchyňa


Obľúbená herečka: Julia Roberts, Sandra Bullock
Obľúbený herec: Matthew McConaughey
Obľúbená hra: Sims
Obľúbený šport: plávania
Obľúbené CD: Spice Girls
Obľúbená farba: ružová, zelená, modrá, červená, žltá
Obľúbený sviatok: Vianoce
Obľúbená speváčka: XTina, Madonna, Britney Spears, Jessica Simpson
Obľúbený spevák: Aaron Carter, Eminem, Jay-z, John Mayer
Obľúbená skupina: Maroon 5, Good Charlotte, Black Eyed Peas
Zbiera: klobúky a topánky
Záľuby: spievanie, tancovanie, keramika, nakupovanie, jazdenie na koni
Domáce zvieratá: 6 psov (Bentley, Macy, Lil´Dog, Remington, Griffin, Chiquita)
Rodina: otec Bob, mama Susan a sestra Haylie
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama